Używane auto poleasingowe można po zakupie zwrócić

Spis treści

Wychodząc naprzeciw klientom rynek samochodów poleasingowych wprowadza możliwość zwrotu zakupionego auta. Gwarancja satysfakcji stała się i tu wiodącą. Zatem jeśli na rynku wtórnym zakupimy pojazd i wkrótce po tym rozmyślimy się, będziemy mogli go zwrócić bez ponoszenia właściwie żadnych kosztów. Mamy na to aż 5 dni lub trasę nie przekraczająca 200 km, przynajmniej w przypadku firmy LeasePlan Fleet Management. Taka innowacja ma na celu zyskanie zaufania klientów a w przyszłości wzrost zainteresowania autami poleasingowymi CarOutlet, którego właścicielem jest wspomniana firma. Co więcej zwrotu będzie można dokonać bez podania przyczyny takiej decyzji.

Celem zwrotu zakupionego pojazdu jest także zapewnienie nabywcy bezpieczeństwa. Jak wiadomo, nie wszystkie wady samochodu udaje się zauważyć przy wstępnych oględzinach auta przed zakupem. Do tej pory zwrot nie był właściwie możliwy – do teraz. CarOutlet działający od 2015 roku dokłada starań, by każdy klient był zadowolony. Salon udostępnia samochody z pełną dokumentacją techniczną, z potwierdzoną historią użytkowania, pochodzące od pierwszych właścicieli – wyłącznie krajowych firm dealerskich.

Oferta dla każdego

Salony LeasePlan dostosowane są do potrzeb każdego klienta, mniej lub bardziej zamożnego. W dwóch działających salonach można kupić albo auta premium, albo te tańsze, na które może sobie pozwolić każdy. Każdy znajdujący się w outletach pojazd jest dokładnie sprawdzany, wyceniony przez rzeczoznawcę. Płatności też zostały zróżnicowane – można kupić auta za gotówkę, albo wziąć w leasing.

Jak widać zakup w miarę nowego samochodu nie powinno być problemem. Każdy kto chce zamienić starszy model na nowszy, w bezpieczny sposób może z powodzeniem znaleźć w CarOutlet pojazd na miarę swoich potrzeb. Oczywiście stan techniczny i wizualny można dodatkowo sprawdzić przed podpisaniem umowy. Jeśli jednak okaże się, po dokonaniu transakcji, że posiada on jakieś wady niedostrzeżone przy oględzinach, bez zbędnych wyjaśnień i formalności zakup będzie można zwrócić do salonu, zgodnie z ustaleniami między stronami. Miejmy nadzieję, że inne firmy specjalizujące się w sprzedaży aut używanych dotrzymają kroku LeasePlan wprowadzając takie udogodnienia dla klientów niebawem. Niestety handel między osobami prywatnymi zapewne nie nabędzie przekonania co do słuszności takich działań, tym bardziej, że większość pojazdów sprzedawanych w taki sposób ma potwierdzone przez rzeczoznawcę przeglądy, historie użytkowania czy bezwypadkowość. Miejmy jednak nadzieje, że praktyki oszukiwania nabywców przez handlarzy kiedyś się wreszcie skończą.

Poszukujesz najlepszego kredytu hipotecznego? Sprawdź ranking kredytów na ranking.co.pl